Epever DC DC lader booster DUC4011 40A (560W), Smart

Fra 1 844,00 kr
Utsolgt På Vårt lager
Ikke tilgjengelig

Epever DUC4011 Smart er en avansert 40 A DC-DC batterilader for effektiv lading av forbruksbatteriet fra bilens dynamo. Bluetooth-modul følger med for overvåking fra mobil, og den smarte Reverse Charging-funksjonen gjør det også mulig å lade startbatteriet fra forbruksbatteriet.

Pakken er ikke tilgjengelig

Klikk for å se produkt

DC-DC lader

Epever DC DC lader booster DUC4011 40A (560W)

Bluetoothmodul

Epever EXT Bluetooth modul M1-C
Normalt sendt etter: 48 timer
Sendes fra Norge
Sikker betaling
14 dagers angrerett

EPEVER DUC4011 Smart er en avansert 40 A DC-DC batterilader for kjøretøy, bobiler og andre systemer med separat start- og forbruksbatteri. Laderen sørger for kontrollert og effektiv lading av forbruksbatteriet fra dynamoen og fungerer med både tradisjonelle og smarte dynamoer. Bluetooth-modul følger med, slik at du enkelt kan overvåke laderen og endre tilgjengelige innstillinger fra mobiltelefon.

40 A Smart DC-DC batterilader

DUC4011 har opptil 40 A inn- og utgangsstrøm og en maksimal utgangseffekt på 560 W. I stedet for å koble start- og forbruksbatteriet direkte sammen sørger DC-DC laderen for kontrollert lading med riktig ladespenning og ladestrøm.

Dette gjør DUC4011 godt egnet til moderne bobiler, campingbiler, arbeidsbiler og andre kjøretøy hvor forbruksbatteriet skal lades effektivt under kjøring.

Bluetooth inkludert – følg ladingen fra mobilen

Bluetooth-modul følger med DUC4011 Smart. Via Bluetooth kan du koble til laderen fra mobiltelefonen og følge med på aktuelle driftsdata samt endre tilgjengelige innstillinger.

Dette gjør det enklere å kontrollere hvordan ladesystemet arbeider og tilpasse innstillingene til batteriet og kjøretøyet.

Reverse Charging – lad startbatteriet fra forbruksbatteriet

En spesielt nyttig funksjon i DUC4011 er Reverse Charging. Normalt går energien fra dynamoen og startbatteriet til forbruksbatteriet, men DUC4011 kan også overføre strøm motsatt vei og lade startbatteriet fra forbruksbatteriet.

Dette kan være svært praktisk dersom startbatteriet har blitt utladet og ikke har nok strøm til å starte motoren. Har du samtidig godt med strøm tilgjengelig på forbruksbatteriet, kan Reverse Charging brukes til å lade opp startbatteriet.

Reverse Charging aktiveres manuelt og har justerbare grenser for blant annet strøm, spenning og ladetid. Maksimal strøm i Reverse Charging-modus er 30 A.

For både tradisjonelle og smarte dynamoer

DUC4011 er utviklet for bruk med forskjellige typer dynamoer, inkludert moderne smarte dynamoer. Laderen overvåker inngangsspenningen og kan tilpasses dynamoens egenskaper for å oppnå stabil og effektiv lading.

Støtte for D+ signal gjør det også mulig å styre ladingen ut fra om motoren og dynamoen er i drift.

For bly- og litiumbatterier

DUC4011 støtter flere batterityper, inkludert AGM, GEL, åpne bly/syre-batterier og LiFePO4. Det finnes også brukerdefinerte innstillinger hvor ladeparametrene kan tilpasses batteriet som benyttes.

For litiumbatterier har laderen blant annet beskyttelse mot lading ved lav temperatur og egen aktiveringsfunksjon for batterier som har koblet ut på grunn av lav batterispenning.

Tre forskjellige driftsmoduser

DUC4011 har tre hovedmoduser som gir større fleksibilitet enn en tradisjonell DC-DC lader:

  • Charging Mode: Lader forbruksbatteriet fra dynamoen.
  • Reverse Charging Mode: Lader startbatteriet fra forbruksbatteriet.
  • Power Supply Mode: Kan brukes som stabilisert spenningskilde til DC-forbrukere.

Høy virkningsgrad og passiv kjøling

DUC4011 har en maksimal virkningsgrad på minst 98,5 %. Den effektive konstruksjonen benytter naturlig kjøling uten kjølevifte, noe som gir stillegående drift og færre bevegelige deler.

Laderen har omfattende elektroniske beskyttelsesfunksjoner og reduserer automatisk effekten ved høy temperatur for å beskytte elektronikken.

Tekniske data

  • Modell: EPEVER DUC4011
  • Type: Smart DC-DC batterilader
  • Nominell spenning: 12 V til 12 V
  • Inngangsspenningsområde: 9–17 V DC
  • Maksimal inngangsspenning: 17 V DC
  • Utgangsspenningsområde ved lading: 10–17 V DC
  • Maksimal inn- og utgangsstrøm: 40 A
  • Maksimal utgangseffekt: 560 W
  • Maksimal virkningsgrad: ≥98,5 %
  • Reverse Charging: Ja
  • Maksimal strøm ved Reverse Charging: 30 A
  • Støtte for smart dynamo: Ja
  • D+ inngang: Ja
  • Batterityper: AGM, GEL, åpne bly/syre-batterier, LiFePO4 og brukerdefinert
  • Bluetooth: Ja, Bluetooth-modul inkludert
  • Kjøling: Naturlig/passiv kjøling
  • Anbefalt kabelstørrelse: 16 mm² / 6 AWG
  • Standby-forbruk: 10 mA
  • Driftstemperatur: -20 til +60 °C, effektreduksjon over +40 °C
  • Relativ luftfuktighet: ≤95 %, ikke-kondenserende
  • Maksimal høyde: 2000 m
  • Kapslingsgrad: IP32
  • Mål (L x B x H): 191 x 181 x 76,5 mm
  • Vekt: 1,37 kg
Varenummer451114781
KommunikasjonBluetooth
ProdusentEPEVER
Tverrsnitt (mm²)16
Spenning (V)12V
Tilgjengelighet48 timer
BrukermanualEngelsk
VarehusVårt lager

Kundeanmeldelser

Du anmelder: Epever DC DC lader booster DUC4011 40A (560W), Smart

Din rangering
Vennligst velg en av hver vurdering ovenfor.

Kanskje du også liker

12V Støvsuger, Dometic PV100

12V Støvsuger, Dometic PV100

1 795,00 kr
Gass og CO alarm

Gass og CO alarm

749,00 kr
X-Sense SMS0A bevegelsessensor

X-Sense SMS0A bevegelsessensor

199,00 kr
Lekkasjespray 500ml

Lekkasjespray 500ml

229,00 kr
Gassalarm 12V & 230V, GA102

Gassalarm 12V & 230V, GA102

439,00 kr