Solcelleanlegg - 30kW - Titan II
On-grid solcelleanlegg for nettilknytting med 66 stk. 450W solcellepanel som gir totalt 29700W for IT-nett.
Anlegget er beregnet for nett i hovedsak hus, hytter og fritidssted som er knyttet til strømnettet.
Solcellepakken inneholder det du trenger for å produsere din egen strøm for eget bruk eller salg til nettselskapet. Settet inneholder det du trenger av solcellepanel og monteringsmateriell, samt en kvalitetsinverter som muliggjør oppkopling mot strømnettet.
Antall skinner og festemateriell i pakken er designet for å gi to panelrekker med 33 stk. 450W solcellepanel i hver rekke.


Rask installasjon
Settet er enkelt å installere. Solcellepanelene festes på taket og det strekkes en kabel fra disse til inverteren. Videre fra inverteren til sikringskap.


For IT-nett
I denne solcellepakken passer vekselretteren som hører med til IT 230V strømnettype
Få støtte fra Enova ved installasjon av solcelleanlegg
Enova bidrar til å gjøre energitiltak gjennomførbare og billigere for privatpersoner.
Du kan få tilbake 35% av dokumentert totalkostnad, inkludert merverdiavgift fra Enova. Du har rett til å få tilbake maksimalt 7 500 kr for et produksjonsanlegg, pluss 2 000 kr per kW installert effekt opp til 20 kW. Det vil si at dersom du installerer 20 kW effekt, kan du få opptil 47 500 kr totalt.*
* satsene for tilskudd kan endre seg. Sjekk Enova for aktuell støtte.


Montering på tak
Settet inneholder SunRail monteringssystem. Dette er et av markedets mest fleksible systemer og er svært enkelt å montere.
NB! Produktbildet er en illustrasjon av hva pakken inneholder. Vi tar forbehold om at produktbildet ikke gjenspeiler nøyaktig innhold i pakken basert på pakkevalgene som foretas.
Dersom produktet skal brukes i en fast innstallasjon med spenning over 48 volt eller 200VA, kan det kun installeres av en registrert installasjonsvirksomhet.